A MAGYAR TÉRRENDEZÉS
TARTALOM:
-Bevezető
-A világmodellek
-A jurta mint térbeli világmodell
-A jurta a mindenség közepe
-2016. 06. 19.-i előadás PP. háttér anyaga
-A ház, lakhely tájolása
-A ház energiája
-Kapu, küszöb, ajtó
-Jelek és jelképek
-Mindennapi szertartásaink
A VILÁGFA KORONÁJA
Jelen honlap terveim szerint három fő részből épül fel.
Gyökér szint : A magyar térrendezés történeti háttere,
Törzs szint : A modern lakberendezés alapjai,
Korona szint : A magyar térrendezés
Kedves látogató a honlapomon az elmúlt évek eredményeként már jól körvonalazódtak a „gyökérszint” és a „törzsszint” elemei.
A MAGYAROKRÓL oldal alatt foglalkozom a Magyar nép őstörténetével, a táltosok világával, a székely magyar rovással, és a nemzeti és hagyományőrző eseményekkel.
A MAGYAR TÉRRENDEZÉS GYÖKEREI alatt a magyar lakhelyek fejlődésével, - a jurtától a paraszt házig – azok berendezésével, tájolásával, energia rendszerével ismerkedünk meg.
Reményeim szerint ezen oldalak segítik a látogatót abban, hogy a magyar térrendezés kialakulásának történelmi hátterét, az adott területek kialakulásának körülményeit, törvényszerűségeit jobban átlássa és megértse, a térrendezés alkalmazása során tudatosan válassza a történelmileg megalapozott, hozzánk köthető rendszert.
Az oldal második nagy fejezete – a világfa törzse – általános LAKBERENDEZÉSI ISMERETEK-kel foglalkozik.
A lakberendezési ismeretek összefoglalása elsősorban azt célozza, hogy a magyar térrendezés alkalmazása során lakásunk harmóniáját, kényelmét, és energiáinak optimalizálását egyaránt biztosítsuk. Mint említettem a korábbi oldalakon, a magyar térrendezés nem követeli meg a lakás „hagyományos” tájház, vagy múzeumszerű berendezését, hiszen nem őseink lakásának másolásáról, hanem tudásának korszerű alkalmazásáról van szó. A fejezet olvasása során a
NAPJAINK HÁZAI oldalon belül megismerjük az elmúlt másfél- két évszázad során épült és még ma is fellelhető épületeket – elsősorban lakóházakat-, a népi építészet történelmét, és a városokban fenn maradt régi épületeket, építészeti stílusokat.
A SZIVÁRVÁNY OLDAL-on színelméleti kérdésekkel foglalkozom, elsősorban Johannes Itten kutatásai alapján.
A LAKBERENDEZÉS oldal témája a lakberendezés gyakorlata a tervezéstől a kivitelezésig.
A VILÁGFA KORONA szintje a magyar térrendezés alapjaival, a mindennapi alkalmazással kapcsolatos oldalakból áll.
Kapu, küszöb, ajtó A kapu a magyarok világában több mint egyszerű bejárat, nem csak a valós világ tereit választja el, hanem kapu az alsó és felső világok között. (Ki ne ismerné a keresztény vallásban meghonosodott pokol kapuja, vagy a menyország kapuja kifejezéseket.)

Kilépni a kapun, vagy átlépni a küszöböt sok esetben nem csak a fizikai mozgást, hanem egy minőségi változást is takar. (Itt állok a felnőtkor kapujában, az önállóság küszöbén.)
Jelek és jelképek Az oldal témája az egyetemes és a magyar jelképek alkalmazása a térrendezésben.

„…létezik egy olyan gondolkodás, amely ősi képekben, szimbólumokban fejezi ki magát, s ezek régebbiek a történeti embernél, ősidők óta veleszületettek, végeláthatatlan generációkon át fennállnak, s örök elevenen betöltik lelkünk mélységes alapjait. Teljes élet csak velük összhangban lehetséges, a bölcsesség a hozzájuk való visszatérés.” (C G Jung Mélységeink örvényein)
VISSZA a Főoldalra
Oszd meg ismerőseiddel